Mít červenec v srpnu je trochu neobvyklá záležitost, když to bylo vždycky naopak, nadějně jsme vždy vzhlíželi k August in July konceptu a okolo byly velké vlny vyder. Teď tomu tak není, je zima a červencové události se přesunuly kvůli dešti na srpen. Asi to vlastně nebylo kvůli dešti, rozhodně ne ze začátku. Ale plánovaný červencový den den i tak nastal až teď a ráno na něj čekali a ve svých skrýších číhali krevní vládci.
Obyčejně výpravy do laborky miluji, jsou zábavné a nic lepšího neexistuje. Bohužel dneska chyběl ten největší aspekt dobrodružství, taková ta spontánní radost z toho, že se den nějak random vyvije a možná přijde i dinosaurus. Původní přesun z plánovaného termínu zrovna do dovolené se nevydařil, proto bylo až s podivem, že zapomněli vypsat ticket na dnešní výpravu – asi není potřeba vysvětlovat zklamání z nadšení z liduprázdna a následné rány do obličeje s tím, že ticket prostě v systému neexistuje a servis. Naštěstí telefonát okolo 6:45 byl víc než úspěšný a všechno zařídili zpětně a namístě. Sice ne do avizovaných svou minut, ale do deseti to bylo. Nojo. A tím highlight vlastně pohasl, protože kromě poslechu rozhovorů o řízení starých aut nevlastních rodičů a zjištění, že krevní vládci přidali nové místo, nebylo co obdivovat. A ještě prý dochází k degradaci.
-
Dlouho po rozbřesku
-
Ohlédnutí
-
Výprava
-
Dobrodružství
-
Krevní vládci
-
Cesta zpátky
-
Pes byl moc malý
-
Pohled do magie
-
Chybějící nebíčka
Bylo by prima jít zase pěšky, mít v kapse jenom blog. Jenže ta cesta pominula a nešlo to úplně zařídit, protože po noci plné nespánku měly následovat ještě dvě těžké hodiny kódu, kdy měla být včerejší práce už hotová, ale ještě nebyla – jako když už sice všechno máme ve skříni, jen to ještě vyndat na talíř. Čekání na MHD nakonec není tak strašné, ale na konci se ozvala typka. Nemůžu říct, že její zájem o projekt v posledních hodinách před deadline nebyl zajímavý, ale celkový přínos byl asi také nulový.
A nakonec to stejně dopadlo tak, že se to nepovedlo dopsat do schůzky, ale až v hloubi odpoledne dlouho po ní. Trochu mě to trápí, na straně druhé to ale ukazuje, že rychlokurz Pythonu z nějakého hello world do full-featured enterpriste aplikace je poměrně zvládnutelný během pár měsíců. Snad na velitelství dovedou ocenit architekturu a další maličkosti, i když jsem si to představoval o něco plynulejší. I tak je to ale docel fajn a odpočinkový pocit – čistit si zuby a vědět, že to jede na Gitu královsky, že není lepšího systému v EU a že je zatraceně dobré mít zkušenosti s full-stack a dev-ops, i když o to primárně nejde. Nakonec ty highendové systémy stejně nefungují, protože tam mají widle. Nenaděláš nic. Líbí se mi to, chci jen o dost delší léto a asi dalších 1000 dnů navíc.