Laborování je na létě to nejlepší. Někdy se to tak sejde, že se chodí laborovat hned dvakrát do léta – proč ne, je to super, ale o dost lepší je cesta na začátku léta, protože ta na jeho konci je strašidelná a občas deštivá, jako tomu bylo včera. Fotky lžou, ve skutečnosti nebyl takový podzim, nebylo chladno, odpoledne stejně dorazily vydry. Ale vypadá to hezky.
Probudit se přesně s plánem má smysl. Kapky na okně začaly přesně v 6:20 a plán se mohl začít realizovat, dostal svou šanci. Jemný déšť způsoboval chobotnicové zvuky a bylo jasné, že i když by procházka vyloženě bodla, je potřeba toho využít a srazit hodnoty průzkumem nových možností a vyrazit autobusem na čtyřminutovou výpravu. Poměrně dost lidí chodilo vyplašených jako nikdy, třeba na ně bylo brzo, třeba taky ne. Kdo ví. Ale chodili po silnicích, chodnících, přechodech a laboratorních chodbách.
Všechno se podařilo během krátkých minut a pak nadešla druhá část, zajet si do zázračného Zý-Boxu pro věc, kterou tam poslali, jelikož nebyla kvůli dovolené možnost nechat si ji hodit tadyc kousek do výdejního místa. Takhle umístěný boxík je skvělá věc, dobrodružství a kouzlo zároveň. Opodál v areálu kouřili nějací sekuriťáci, kapky deště dál dopadaly na oči a na zem, pár fotek v rychlosti načmáraných na Snapu a krabice už byla v pařátku.
V okolí zavřených obchodů všechno hrozně smrdělo, ale otevřela se tím cesta do nového dne. Popravdě musím dát asi nejvyšší počet hvězdiček za tento den, vyšlo to číselně, vyšlo počasí, vyšla operace s balíkem a ještě to byla skvělá zábava. A všechno ještě před tím, než se den probudil. Skvělá chobotnicová zábava.