Dnešek je přesně tím dnem, kdy se všichni probudí a už je hned pozdě. Dokonce nejde ani přesně určit, v kolik hodin v noci - nebo ráno - nebo co - jsme tuhle odcházeli spát. Debug ukazoval 1:50 a pak hned 3:20 a vůbec to bylo celé takové divoké. Ale cron byl naštěstí úplně v pohodě. Verča má taky z nějakého podivného důvodu radost.
Není oběd, nebude dneska žádné SCI. Sedminkrásky přímo vybízely se jít se s kafíkem vyplácnout ven na sluníčko, ale to je zase na zbytečně dlouhou diskusi o antireflexních a matných displejích. Zkrátka je moc hezky a slunečník drží, a to je důležité.
Za poslední staročasové týdny se toho opět nestihlo moc přihodit. V úterý proběhla asi nejvýznamnější odborně-kulturní akce, profesionální přednáška @0therPlanet o divokých ikonách, čtvercích, motorkách, Abbě a hrůznosti Windows. Byla to naprostá špička, velmi poutavým zpsůsobem popsal svoje činění a metody, kterými by se měl každý řídit a odnést si z nich takový hřejivý pocit s motivací na dobře vykutanou práci. Hned po přednášce jsme se zašli mrknout za Eliškou, když už v lednu tak hrozně prosila, ať se na ni přijdu taky někdy podívat. A nebyla tam. Ale jak se říká, všechno má svůj ocas.
Z Dammsterovy iniciativy vyplynulo, že si musíme od samého začátku založit Boom Beach, abychom se dostali co njedřív do vedení a mohli tak převrátit celý SuperCell. Je sice pravda, že to běží líp jak CoC, ale hodně aspektů je tam velmi nekorektních - hráč je v roli vojáků s širokým americkým úsměvem a protivní bitevníci jsou reprezentováni zlákem v nacistickém střihu uniformy. Pochopitelně by si to někdo mohl vyložit jako ryzí protievropský amerikanismus. Ovládání je ale o něco přímočařejší v porovnáním s CoC a hlavně to vyžaduje více času. Tak kdo ví, jakým směrem se to bude ještě ubírat.
Nakupená práce nemá proti loňskému jaru obdoby. Sice tam bylo něco jako Magický koutek, ale teď je to ještě umocněné. Ve druhém levelu přišel ještě nagelovanější obchoďák v kvádru za dvacet litrů a povídal, že si všichni musí zajistit dodavatele a spočítat si věci tak, aby to bylo profesionální a prodejné. Jako co už, když se to dá spojit s jedním postranním projektem, tak je to v pohodě, protože z toho alespoň budou dvě nové mouchy jednou ranou, ale jak se k tomu postaví ostatní, to je zatím opravdu velká záhada. Pokud nezačali, ztrácejí čas. Ale třeba to dopadne jako minule a i tenhle se ztratí v zoo. Do toho všeho se opakuje spoustu dalších zbytečných věcí, třeba čáry, případně ještě něco mezi sazbou a naprostým zatracením. Dvakrát. Co se dá dělat. Doufám, že po mně alespoň paní velitelka nebude chtít předběžné reporty na týdny dopředu.
Nejvíc motivující byla ale právě tahle noc. Po nějakém nezáživném matlání stylů a jQuery ňuníků se objevil takový dotaz, z nějž vyplývalo pokusit se exploitovat cizí API. To pochopitelně roztočilo tachometr opět na nekonečno, protože to znamenalo připravit nějakou pořádnou a rozumnou platformu po neuvěřitelně krátké a převelice úspěšné inventarizaci. Kupodivu se to navzdory BSD očekávání neobešlo bez GNU nástrojů, je to celé tak trochu Linux-specific. Požadavky si interně anonymizuje vlastními tor-jamkami, v čemž je právě asi ono nejslabší místo - je to na jedom jediném kanálu pomalé. Otázkou je, jestli by otevření vícera jamek na různých kanálech umožnilo vytvořit vzájemně nezávislé smyčky čistě jen pro pohodlí maskování, ani ne už tak bezpečnosti, a pomohlo dotvořit obraz zkázy. Takovými myšlenkami to obyčejně začíná - nedají spát :).