Je alienský víkend. Proti tomu tehdejšímu paladinskému se vlastně ani moc neliší, ale v přemíře převahy lednových ufáků nad paladiny je zkrátka alienský. Temné noci kupodivu vyplňuje děsivý úplňkový Měsíc, díky kterému srdce křičí, a venku je víceméně cítit jaro - těžko říct, protože něco přes týden nevycházím z podsvětí. Vidláci taky měli okna z kuchyně na hnůj a víc je nezajímalo.
Java si nechtěla po miných týdnech dát oddych a pořád se vměšovala svými nekonečnými NullPointerException pařátky do strastí všedních dnů tak dlouho, až se z toho sám od sebe spustil úplně vlastní Minecraft server. Nejdřív jen lehce a pokusně na notebooku s mrzáckým jedním gigabajtem paměti a brutálně šifrovaným pomalým diskem, ale později si to vyžádalo profesionální nájezd dedikovaného stolního stroje a otevření sítě. Kdo by to byl řekl. Asi nejzajímavější bylo zjištění, že server primárně poslouchá na IPv6, ale přes IPv6 se na něj nedá připojit - ať už je to tím, že klienti nemají implementovaný IPv6 stack, nebo protože je v tom prostě rarášek, ale při spojení z IPv4 LAN se naváže v JVM cosi, co v netstat vypadá jako tevřená trubka tcp6 IPv4LAN:port. Řekněte wow, protože Java si očividně pořád dělá co chce.
Další záchytný bod přišel tak trochu nečekaně a souvisel s poškozenými biomy. Nebo co. Asi totiž není dobrý nápad spustit nový svět a pak v průběhu jeho nastavení nějak výrazně měnit, tedy minimálně z výchozího na ohromné biomy a zpátky a pak zase znova a ještě u toho měnit seed a mazat nějaké jiné soubory z Netheru. V rámci zuřivého mapování jsme chtěli najít poušť, džungli plnou kočiček a když dá štěstí, tak i mesa biom. Podle seedu tohle všechno mělo být na nějakých souřadnicích, ale realita byla poněkud jiná. Takže kdo ví, jestli něco skutečně najdeme.
-
Naše osada s dominantní Sentinel Tower
-
Pokus vysadit si vlastní sekvoje
-
Naše peklem nalezená poušť
-
Dammster kouká na vyoranou bramboru
-
Sklep, místnost úplně na houby
-
Ali hladově kouká na exponáty z pouště
Zažili jsme i za tu relativně krátkou dobu celkem dost zábavných situací. Jednou z takových bylo třeba vynoření portálu v Netheru kdesi uprostřed ničeho pěknou stovku bloků přímo nad obřím lávovým jezerem. Nejdříve tam spadl Dammster při jeho první tvorbě, pak i já po smazání DIM-1 v rámci pokusu regenerovat celý Nether. Další nepěknou situací například bylo zapomenutí poučky každý peklo kamennej má strop při zažehávání věčných netheritových plamenů ve sklepě s prkennou základní podlahou. Shořela víceméně celá věž, až někde v desátém patře se to povedlo uhasit.
[17:50:43] <Eida> Bum, server [19:15:22] <Dammster> hello world! [19:16:42] <Dammster> extremni lagsssssss [19:17:42] <Dammster> vypada to, ze server preskakuje ticky :)) [19:17:59] <Eida> nemálo, chybí výkon a linka [19:18:03] <Eida> je to jen notebook [19:19:28] <Eida> holahej [15:27:12] <Dammster> prave ti chcipl kun [15:27:20] <Dammster> nejak skoncil napul ve zdi a chcip :p [15:55:15] <Dammster> muhahahahahahahahahahh [15:59:59] <Dammster> doprdele :D [19:40:49] <Dammster> welcome! [19:40:57] <Eida> hezké to tu máš [19:41:01] <Dammster> indeed [19:42:03] <Dammster> not finished yet :) [19:42:09] <Eida> líbí se mi ta bříza [19:44:17] <Eida> koukám, že peklo má fešný portálek [19:44:28] <mikymot> komu vybuchl creeper u mojí ohrady s koněm? :( [19:44:32] <Dammster> mne ne [19:45:12] <Dammster> aha toto [19:45:20] <Dammster> hmm ja jsem tu vubec nebyl na tomhle miste co jsi pryc :) [19:47:47] <Dammster> jak se vam libi nas novej portal? :P [19:47:52] <Eida> husteeej [19:48:12] <Dammster> ale je tu takovej problem. v netheru se ta brana spawnula primo nad lavovym jezerem :D [19:48:19] <Dammster> takze jsem se spawnul a pak primo zahucel do lavy :D [19:48:26] <mikymot> to je na prd [19:48:27] <Eida> zamrzí :) [19:48:33] <Dammster> uz tam stavim lavku [19:48:39] <Dammster> ale trochu to komplikuji dva ghastove [19:48:42] <Eida> lávku? lávičku? [19:48:56] <mikymot> need help? [19:49:07] <Dammster> noo budeme se muset asi stridat [19:49:10] <Eida> pray, mortals [19:49:15] <Dammster> chce to dost sutru, luk na obranu a tak [19:49:38] <Eida> všude jsou duby [19:50:04] <Dammster> nastesti jsem byl tak inteligentni ze diamantovej krumpac jsem si schoval nez jsem vlezl dovnitr [19:50:21] <Eida> láva je teda dost nepěkný místo pro schovku [20:11:50] <Eida> -114 880 je krásný, ale nikde desert [20:11:55] <Dammster> co tam je? [20:12:03] <Eida> kytíííí! mezi horama [20:13:52] <Eida> bitch forest a zas nic [20:15:27] <Dammster> tak to chce kafe [20:15:38] <Dammster> ani zadna dzungle? :) [20:15:44] <Dammster> chtel bych kakao a par saplingu [20:15:47] <Dammster> to drevo je super [20:15:55] <Eida> taky právě. jen dárk duby, birče a extrémní gory [20:16:58] <Eida> můžu si na vás rozednít, abych viděl? :D [20:17:02] <Dammster> jiste [20:17:32] <mikymot> za**** lagy [20:17:35] <Eida> nevybouchlo nikde nic? [20:43:24] <Dammster> fuuuck [20:43:27] <Dammster> doprdele [20:43:37] <Dammster> ghasti mi zhasli portal z druhe strany :D :D [20:43:50] <mikymot> co to znamena? [20:43:56] <Dammster> ze se nedostanu zpatky :D [20:44:01] <Dammster> na tve strane sviti? [20:44:04] <mikymot> donesu kresadlo [20:44:14] <mikymot> jo [20:45:07] <Dammster> to je boj :D [20:45:08] <mikymot> už mám křesadlo [20:45:09] <Dammster> lol [20:45:12] <Dammster> v pohode [20:45:13] <mikymot> tak jdu [20:45:16] <Dammster> uz mi to zase roznuli :D [20:45:32] <Dammster> stavet most nad lavou pod palbou ghastu [20:45:35] <Dammster> zadna prdel [20:45:40] <mikymot> :D tak ja uz jdu na pomoc [20:45:43] <Dammster> ale zapalil mi tady kure a vypadlo z nej maso [21:07:02] <Dammster> ale pockame na eidu asi [21:07:06] <Dammster> a pujdem hromadne [21:07:11] <Dammster> nejak zatim zkusim vytvorit sipy [21:07:20] <Dammster> chtelo by to fortune shovel :)) [21:07:47] <mikymot> dosl sipy [21:07:51] <Dammster> vsak prave [21:07:54] <Dammster> kvuli flintu [21:07:57] <mikymot> uz nemam cim zabijet :D [21:07:57] <Dammster> abychom si mohli udelat [21:08:10] <mikymot> mam jen dva flinty v truhle [21:08:12] <Dammster> mrknu jestli eida nema sterk [22:46:40] <Dammster> krasa [22:46:53] <Dammster> mrkni [22:47:12] <Dammster> na zdi [22:47:22] <Dammster> tadyyy [22:47:22] <Dammster> :D [22:47:37] <Eida> hehe [22:47:43] <Dammster> neotacej mi hodiny [22:47:45] <Dammster> pak me to plete :D [22:48:05] <Dammster> ale nejak to zlobi [22:48:07] <Dammster> nebo se mi to zda? [22:48:09] <Dammster> hryzou se mi [22:48:12] <Eida> to se ti zdá :D [22:48:15] <Dammster> :D [22:48:20] <Dammster> ty si hrajes s casem zase co :D [22:48:36] <Eida> čas je taky jen hra [12:09:16] <Eida> co to je zase za tu houbu!!! [12:09:20] <Dammster> :D :D :D [12:09:41] <Dammster> chtel jsem tam udelat jeste treti, ale uz to neslo :( :D [12:09:46] <Dammster> dobry zpusob trollingu :D [12:11:25] <Eida> jak koukám, ty uteklé slepice jsou všude [12:13:34] <Dammster> jsou no [12:13:41] <Dammster> to jsou ty jak jsem musel prestavet mnozice [12:17:11] <Dammster> yeesssss [12:17:13] <Dammster> hoho! [12:17:16] <Dammster> prvni uspech [12:17:19] <Eida> pavouk? [12:17:20] <Dammster> prvni varene kure :D [12:18:07] <Dammster> a druhe :P [12:18:09] <Dammster> rozjizdi se to [12:18:18] <Dammster> chces mit tu cest a ochutnat prvni KFC kure? [13:33:26] <Eida> Ahoj ahoj! [13:35:34] <Eida> jee [13:35:38] <Dammster> jeee? [13:36:00] <mikymot> ahoj ja jsem alicka :) [13:36:16] <Eida> těší me, Eida, toho času bez hodnosti [13:36:20] <Dammster> :D [13:37:01] <mikymot> taky me tesi toho casu zlobidlo [13:37:09] <Dammster> souhlasim [13:37:18] <Dammster> nekde mi tu pleska slime a nevim kde [13:37:27] <Eida> oslim ho [13:39:15] <Dammster> muhaha [13:39:20] <Dammster> maso uspokojene narusta [13:39:34] <mikymot> :D [13:42:56] <Dammster> co delate [13:43:06] <Eida> sklepmistr [13:43:42] <Eida> tady dole bych to pak propojil směrem na tebe nějak [13:43:42] <mikymot> honime ztracene prase co dela breakdance [13:43:49] <Dammster> supr [13:43:55] <Eida> vepřová dobroto :) [13:49:41] <Eida> hups [13:49:49] <mikymot> co? [13:51:05] <Eida> to nejde úplně uhasit :D [13:51:11] <Dammster> aje :D [13:53:18] <Eida> omg :DD [13:53:27] <Eida> tak aspon že to nešlo ven [13:53:35] <Dammster> ? :P [13:53:41] <mikymot> what? :D [13:53:43] <Eida> nemám slova :D [13:53:53] <Eida> se pojdte podívat... do zbytku věže [13:53:56] <Eida> :D [13:54:40] <mikymot> ok :D [13:55:26] <Dammster> so? :D [13:55:32] <Dammster> aha :D [13:55:36] <Eida> trochu to tu chytlo, no [13:55:36] <mikymot> jejda :D [13:55:36] <Dammster> ja se dival jen dolu :D :D [13:55:49] <Dammster> mam to zapalit znova? [13:55:52] <Eida> je z toho poučka, s křesadlem opatrně :p [13:56:22] <Dammster> muheh [13:56:25] <Dammster> cos s tim chtel delat? :D [13:57:51] <mikymot> ja ti pomuzu to dostavet jestli chces :) [13:58:00] <Eida> v pohodě :) [13:58:19] <mikymot> ale ja chci :) me to nevadi :) [13:58:27] <Dammster> dal jsem ti tu nejaky slepice [13:58:30] <Dammster> aby ti nebylo smutno [14:07:18] <mikymot> ja cekam doma na den [14:07:27] [Eida: Set the time to 60] [14:07:32] <Eida> deus ex maxchina! [14:08:06] <mikymot> what? :DD [14:09:25] <Eida> my home is a beautiful disaster [14:12:39] <Eida> kde se tu vzalo to kuře? měl jsem za to, že moje inkvizice všechna kuřata upálila [22:33:22] <mikymot> -1417,634 spawner na blazery [22:36:38] <Eida> -1663,1381 spawner na točidla [02:01:22] <Dammster> Coca Colu si vychutneeeeej [10:38:55] <mikymot> ahoooj :) [10:39:03] <Eida> hezké dopoledne :) [10:39:11] <mikymot> na čem pracuješ? [10:39:26] <Eida> v noci jsem vymyslel, že na NW od nás by mohla být bližší poušt [10:39:50] <mikymot> tak ji hledáš? [10:39:57] <mikymot> nebo vytváříš? :D [10:40:16] <Eida> máš tam od nás kaktusy [10:40:22] <Eida> :) a farmu na kaktusy [10:40:39] <mikymot> jéé, vy jste zlatíčka, děkuji [10:41:11] <Eida> pošlu ti ještě ukázku mapy, pod ten oceán jsme se nedostali tak daleko od pouště [10:41:26] <mikymot> našli jste včera nějaké zajímavý loot v netheru? [10:41:30] <mikymot> ano, děkuji [10:45:23] <Eida> samá voda [10:45:37] <Eida> v netheru to bylo pěkné, máme nějaké tyče a netherit [10:46:06] <mikymot> myslš blazerot jo? došli jste do nějaké té pevnosti? [10:46:17] <Eida> ono jak se říká, to nejlepší není daleko, ale za rohem - za polem jsme chytili pár endermanů [10:46:27] <Eida> jj, blaze točičky [10:46:53] <Eida> prošli jsme dvě a skočili na tu poušt, asi největší úlovek je ten akát [10:47:06] <Eida> nebo že jsme se dovedli i vrátit :) [10:47:26] <mikymot> to bude tím, že já jsem jich včera během kreati strčila asi 20 davovi domů:Dtak se asi drželi blízko [10:47:40] <Eida> potvory jsou to :) [10:47:43] <mikymot> jste šikovní [10:47:59] <Eida> s půl srdíčkem jsem tam utíkal! [10:48:27] <mikymot> říká se, co tě nezabije tě posílí [10:48:40] <Eida> co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znovu [11:02:10] <mikymot> na vesnici je právě potřeba trochu víc prostoru [11:02:42] <Eida> s krumpáčem v ruce je prostor všude [11:05:44] <Eida> ty pláně jsou celkem krátké [11:05:49] <Eida> kolem jsou pak lesy [11:05:53] <Eida> a dýně [11:06:00] <Eida> jo a creeper [11:09:52] <mikymot> jupííí, enderperla [11:10:06] <Eida> to už bude asi pátá tím pádem [11:10:18] <Eida> můžeme s ní dělat velké věci [11:11:46] <Eida> umíme přeplavat oceán? [11:12:00] <mikymot> na loďce [11:14:13] <Eida> 705,2105 prohlašuji za svůj soukromý ostrov :D [12:08:35] <mikymot> ty jsi dole v dole? [12:09:05] <Eida> já hledám další pouště :) [12:09:55] <mikymot> aha :) já jsem totiz v dole ale sisi vari obed :) [12:10:09] <Eida> jste šikovné obě :) [12:10:23] <mikymot> my víme dekujeme [15:20:24] <Eida> -1777, 324 [15:20:30] <Dammster> hmm to je dost daleko. [15:20:35] <Eida> tři vlci! [15:20:39] <Dammster> ale zase slo by to. bych si dva ochocil a dovedl [15:20:45] <Eida> loví kuře [15:21:02] <Eida> imho ne, cestou jsou extreme hills, swamp a ocean :D [15:21:07] <Dammster> eh [15:55:25] <Dammster> nechci umrit a pak mit spawnpoint nekde v divocine :D [15:57:31] <mikymot> já zas nechci chodit v noci a bojovat [15:57:41] <Dammster> tak si zustan v teplicku :D [15:57:46] <Dammster> v noci muzem tezit treba [15:57:58] <mikymot> na to nemam čas, peču buchtu :D [18:57:02] <mikymot> ahoj neboj uz jsem tu :) [19:00:21] <mikymot> jsem ve vesnici a musim domu vis :) [19:00:30] <Dammster> nikdo se niceho neboji :D [19:51:34] <mikymot> nakrmila jsem ti vlcky meli dole ocasky :) [19:51:46] <Dammster> jj dik [20:06:11] <mikymot> omg kde jsi nasel tu kocicku?? :OO [20:06:24] <Dammster> zkrizil jsem kure s ovci [20:06:44] <Dammster> :D [20:06:59] <mikymot> prosim rekni mi to! :DD [20:07:13] <Dammster> Vyssi sila mi ji nadelila [20:08:23] <Dammster> poušt [20:08:33] <mikymot> jsi dobrej moc [20:08:48] <mikymot> jako minecraftovy profesional! :) [20:08:52] <Dammster> spravne! [20:08:59] <mikymot> :D [20:09:29] <mikymot> a zase jsi nekam zmizel :DD [20:09:34] <Dammster> rybarim [20:09:47] <mikymot> dobre ty :D [20:13:11] <mikymot> a kde tu jako mate ryby? :o [20:13:47] <Dammster> ve vode preci! [12:05:06] <mikymot> jestli potrebujes den tak se odlogni a ja se vyspim jestli chces :) [12:05:28] <Eida> já umím rozednít i bez odlogování :) [19:04:39] <Eida> mám ve třetím patře obrázky v galerii [19:04:43] <mikymot> aha :D [19:04:53] <mikymot> jo ty jsem asi jeste nevidela :D [19:06:32] <mikymot> jee to je superr! :D [19:06:53] <mikymot> prej ,,nakradene kameni'' :D :D :D [19:07:04] <Eida> jsou to upomínkové předměty z naší cesty do pekla a zpátky
Nic to nemění ale na tom, že by nebylo úplně od věci vygenerovat si nový svět úplně od začátku a nijak násilně do něj už nezasahovat. Kdo ví, třeba i to přijde, ale základní potíž je v tom, že tyhle chvíle berou zatraceně mnoho času a doslovat ho utápí. Chodit tři dny po sobě spát kolem třetí ráno a snažit se vstávat před sedmou je dlouhodobě neudržitelné sci-fi, zvláště v degradovaném stavu. Ale co, únor přece taky jednou skončí a zas bude pěkně a jaro a budeme moci v radosti vyběhnout ven a zase se věnovat skutečně důležitým věcem.