Eida.cz - Zaručené září

Zaručené září

Eida

A je to tady. Skutečně se to povedlo, na první školní dny připadlo opravdu to tradiční depresivní podzimní počasí, to aby děti motivovalo přemýšlet o tom, že jsou na příštích deset měsíců úplně totálně ztracené. Dobře jim tak, alespoň utrpí tolik potřebné vzdělání a ještě se třeba dozví i něco navíc a nebudou se přes dopoledne jen tak poflakovat v ulicích.

Vůbec je to teď celé opět tak nějak normální. Díky všemu kolem se konečně dá něco dělat a pokračovat na návrhu ufotechnologií i proti vůli ostatních. Tyhle dny jsou konkrétně celé ve znamení HTML5 Local Storage, ze které se vyklubala celkem užitečná záležitost do budoucna eliminující ty věčné nářky trubek nad rozlitým… tedy rozsypaným… vlastně rozepsaným nesmyslem. Ovšem aby to bylo skutečně tak super, jak to zní - vždyť mnozí ještě stále nežijí v aktuálním století a používají ještě stále zastaralé technologie. Kvůli tomu tady poprvé v životě taky využívám modernizr, což mě neskutečně děsí. Další hříčkou přírody ještě bude zavedení úplně nové certifikační autority, takže se dá očekávat, že nic nebude nikomu fungovat.

Dneska ráno začal z ničeho nic hořet mobil. Nebo to tak aspoň znělo. Jaké to bylo překvapení, že se mi to nakonec nezdálo. Bohužel obsah sdělení už takovým překvapením nebyl, budníková evidence tradičně spadla ze střechy a způsobila tak neskutečné zlo a utrpení. Nemůžu uvěřit, že ta banda nekompetentních amatérů ještě pořád provádí nějaké úpravy na tomhle bazmeku, vždyť po tolika změnách legislativy už není absolutně možné zůstávat na desítky let starém základu a jen na něj plácat samolepky. Jednou se to ošklivě vymstí. Každopádně došlo k tomu, že se během nějaké operace vytratil pravděpoodbně nepodstatný (a obsahově dokonce prázdný) soubor s nepoužívanou tabulkou, takže se celé Foxko zaseklo a nedalo se s ním nic dělat. Po zapnutí dvou oken putty a zvykání si na QWERTZ přišlo na řadu obnovování z nějakých záloh, kde se potvrdilo, že tyhle prázdné a nepotřebné věci mají datum poslední modifikace pěknou řádku měsíců v minulosti. Po této drobné korekci už konečně všechno proběhlo hladce a byl čas si dopít kafe. A taky jít vyřídit šmíráckou zprávu, ale to není podstatné.

Kvůli degradovanému stavu onehdáž způsobenému tajnou mstitelkou a nově oznámeným psům na dráze s lítostí odříkám letošní plánovanou Sovu 2013. Udělat to bylo včera nesmírně pokořující, úplně stejně jako zjištění, že i pouhých dvacet minut chůze po městě způsobuje neuvěřitelná a pekelná muka. Natož pak chodit někde po lese a schovávat se tam za stromy, za každou borovici. Co se dá dělat. Snad se to vynahradí velkolepě plánovaným supertajným výletem přibližně na konci měsíce, na který mám už připravené ještě víc tajné podpůrné prostředky ve tvaru poníka. Je to bezva. 

V poslední době je to taky strašně složité s fotkami a zázraky na každém kroku. Všichni bychom chtěli něco fotit, ale očividně ve vzduchu visí nějaký bubák, co to pokaždé bravurně překazí. Manipulace se zrcadlovkou je komplikovaná a ty mobilní věci ztrácí po každé včeličce do pupíku význam - občas sice získávají nový, ale většinou ani ten nestojí za nic. Avi navíc povídala, že je Instagram ošklivý, což je bohužel pravda, přestože jeho vnitřní krása spočívá v radosti z koček, přemrštěných barev a malých displejů. A občas v tom, že se na profilu vytváří nějaká sada a pocit kontinuity. Tedy jak kdy. Jedonou dobrou zprávou je, že podzim stejně co nevidět začne a zase nás pohltí. A malovat podzim přece je… ale to už každý zná, každopádně by to chtělo nějaký výlet jako za časů. Třeba taková Romanga by na podzimní fotovýlet rozhodně měla vyrazit a vidět věci z úplně jiných úhlů a souvislostí.

Možná je to všechno i tím, že se nějak nedostává ani odpočinku. A když odpočinek je, hned ho zruší budík. Zase přichází taková ta fáze živých snů, které nedávají smysl, naštěstí. Třeba o cestě do paláce, který byl přístupný jen díky doprovodu Putina, nebo dnešní bloudění s GPSkou mezi borovicemi a stavbami z dokonale bílého mramoru. Škoda, že takové věci zatím nejdou nijak zaznamenat, ale jakmile to půjde, všechno dostane úplně nový rozměr.

Chtělo by to alespoň chvilku klidu a nostalgie, protočit cvičně topení a nahodit si Railroad Tycoon 2 - když už to je možné. Za moment se to snad skutečně podaří a večer se opět rozplyne, v očekávání dalšího dne zaručeného září se vším všudy.

Tento článek přečetlo již 77 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář