Eida.cz - Čtyřfázové narozeniny

Čtyřfázové narozeniny

Eida

Není to krásné, když konečně přijde taková ta opravdu poklidná neděle? Zatím se v ní nestalo vůbec nic. Ticho po pěšině. Včerejší dotazník sice sliboval velkolepou podívanou, bohužel poledne se prostě přehouplo bez sebemenšího zájmu vykonat pár jednoduchých pohybů a podívat se, jestli mají tisícové dotazníky skutečně nějaký přínos. Nebo z toho mít pocit, že se dá jeden koláčový graf v televizi z jednoho promile nějak ovlivnit.

Rozhodli jsme se zase mít narozeniny, zkoušet je slavit v kočičím budníku v pověstné nekonečné smyčce. A vytvářet jedno nekonečno za druhým. Zatím to funguje, podobně jako v uplynulých osmi letech. Což je paráda. Jenže první fází jsou vždycky úplně nové bezesné noci. Tentokrát teda ne tak úplně bezesné - vždycky se ke konci vybarvuje jen cosi podobného snu, spíš taková plně ovladatelná vize plná nenávisti, než opravdový sen. Ale pokud jsou to sni, jsou to spíš cizí tísni než sni. Asi je sem v tlamičkách nosí cizí strašidla a rarášci. Noci pak kvůli tomu nechtějí utíkat a vždycky se najde nějaký nátlak v hlavě, teď jsou jím prakticky jen iptables před očima - a jako pod vlivem alchymie, procesy v polostátních organizacích jsou tak pomalé, že změnit jedno MTU trvá pomalu věčnost. Aspoň pakety to tak musí nutně vidět. 

Nejúnavnější na neděli je ale vždycky večeře, i když se to nemusí na první pohled zdát. Po překonání počátečního odporu došlo ke strašlivému zjištění, že se v rýži nachází živočišné formy ve druhé fázi sešlosti. Jak si někdo vůbec může dovolit prodat rýži s obsahem hmyzáků, jak? To by se asi u nás nikdy nestalo. Takže se celá příprava nakonec zvrhla v záchrannou operaci a podrobné koumání rýžového zrnka po zrnku, jestli za nějakým náhodou nečíhá další zbytečně výživná část polysacharidových exoskeletů kdovíjakých členovcoitých bestií nebo kutikulárního čehosi s betaglykosidickými vazbami nechutných acetylglukosaminových molekul. Ble. Po této děsivé přípravě ale nakonec přišla kýžená třetí fáze pomalého restování svátečních špiknutých kousků na červeném oleji. Možná jediná zábavná část. Částečně i díky poslouchání zběsilého pořvávání komentátora z gameplayů Far Cry 3, které celý příběh staví do naprosto jiného a hodně komického světla. It's like Skyrim, but with swords!

Už zítra ve tři ráno, a to je opravdu jen za pár mrzkých hodin, to všechno špatně skončí a nemůžeme s tím nic dělat. Čtvrtá fáze osmé řady přišla, bohužel. Jako celek se to projeví o něco později, kolem poledne bude dokonce snad už i odseedováno a je otázka, jestli si tím dokonale pokazit den, nebo jen jeho večer. Tak jako tak bude pondělí samo od sebe dost děsivé, a to nejen kvůli profilování, ale i díky zbytečným telefonátům a především dvojité poště. Určitě to tam zas pěkně pokraví a přijedou se vším v různou dobu, nebo se srazí několika auty, vybouchnou a začnou hořet. Ale když to stihnout brzo, možná to všechno nakonec hodí do lepšího kontextu a promění pondělí nejen na celkem snesitelné, ale možná i dokonce příjemné s platinovým výhledem do budoucna.

Tento článek přečetlo již 67 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář