Eida.cz - Zadnice z radnice

Zadnice z radnice

Eida

Oproti tomu, jak depresivně vypadalo slunečné ráno, se den konečně začal přece trochu vybarvovat. Šance začaly dostávat svoje plány ve chvíli, kdy jsem se rozhodl si jít konečně zahlasovat do městského referenda a mimoděk se i přesvědčit, že RADIUS pořád drží tak skálopevně, jak by držet měl.

Zdánlivě snadný úkol se zase trochu zakomplikoval a nakonec to vypadá, že RADIUS prostě neloguje všechen provoz, čímž vyšlo najevo, že asi nefunguje úplně ideálně a nedají se z něj vysosat detaily o zlobivých zařízeních, které tolik potřebujeme - protože we scan. No tak jsem si teda skočil konečně zahlasovat podle původního plánu. Po dlouhých nocích nadávání na Javu v kontrastu s o tsíc procent logičtějším Objective-C se může velice snadno stát, že tak triviální záležitost, jakou je znalost abecedy, prostě vypadne, takže to mohlo pro ostatní vypadat poněkud komicky. Musím říct, že nedává smysl, aby v referendu o existenci či neexistenci našeho obvodu rozhodovali lidé z obvodů jiných. Cizáci jedni. Navíc pohled na krásně nákladně barevně tištěný formulář s pouhými ANO/NE ovládacími prvky důvěryhodnosti zrovna nepřidal a je už teď víc než jasné, že výsledek referenda bude stejně jen takovým RFC doporučením s nízkou váhou, než aby byl závazným udáním směru budoucích magických událostí a božím přikázáním. Aby bylo všem haterům jasno, hlasoval jsem pro zachování obvodů a servis. Obvody tady slouží svým divotvorným účelům dobře a i když ten náš v mnoha ohledech nestojí za nic, pořád je to to nejlepší, co nás kdy mohlo potkat. Stejně to referendum nemá vůbec smysl a vůle lidu se přeceňuje. Kdyby tak ale bylo referendum na odvolání primátorky...

Bohužel po odhlasování přišlo zase přerušení v podobě kontroly wifíka jednoho z booků v novém budníku služeb. Je zajímavé, jak se hned všechno svede na změny v infrastruktuře, které ovšem nebyly vůbec provedeny. Chybou bylo bůhvíjak nastavené bezdrátové sdílení, takže v postižených, arciť nevídaně dobře udržovaných sedmičkách, stačilo začarovat jen něco jako netsh wlan stop hostednetwork a netsh wlan set hostednetwork mode=disallow a bylo vymalováno. Ta pitomá síť stejně pořád není napojená na RADIUS.

Při její zmínce mi dochází, jak je její vyzařovací výkon najednou tak neuvěřitelný, že dosáhne až k nejbližšímu portálu, na který rozhodně za chvíli i vyrazíme. To je opět důležité, protože se mi konečně povedlo poladit změny a pustit nový Ingress v pohodě i na iOS 7, který je sice o dvou dnech používání o něco méně stabilní sám o sobě než se zdálo, ale na druhou stranu má skutečně výbornou správu energie a na 4S drží víc než den a půl. Energetické změny přišly v rámci nových technologií, kdy se systém znovu jako za bojů snaží integrovat více a více do konkrétního hardwaru a optimalizovaný scheduler umí sloučit všechny idle cykly do rozumných intervalů. Jak ukázaly testy v rámci mojí Sea Lion Show, 10.9 DP1 na mid-2010 MacBooku prodloužil životnost (původní!) baterie při klidné práci na bezmála osm hodin a typické ztrátové teplo bylo skoro nulové. Pokud se od této DP nic nezmění k horšímu, vážně zauvažuji nad tím, jestli to bude moje první lichá verze, kterou bych skutečně chtěl používat, přestože se z labelů nyní staly tagy i ve vizuálně jiném smyslu - což je zajímavá translace z formy na obsah.

Jdu si užít odpoledne a nikdo mi v tom nezabrání a doufám, že bude kouzelné. K tomu mi dopomáhej třetí kafe a po zemi se válející enumy.

Tento článek přečetlo již 103 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář