Eida.cz - Searching for the perfect key lime pie

Searching for the perfect key lime pie

Eida

Ironie je hrozná. Možná nejhorší. V jednom okamžiku dovede kompletně zvrátit všechny předpřipravené operační programy, plány a jejich šance. Obyčejně takhle samotná přichází až v polovině nebo koncem léta v podobě příšerky, jenže teď se tu projevila jako pečlivě načasované zlověstné poselství z otravy od tajné mstitelky, a to akorát ve chvíli, kdy se na fejsbůcích zas každý ohání karmickými pravidly a darwinismem… Vaše kecy jsou na nic. 

Jak špatně mi musí být, abys byla šťastná? Nemá ale smysl uvažovat o tom všem v nějakých vyšších souvislostech, stejně je všechno pomíjivé a postrádá jakýkoliv duchovní význam. Ať už je to tedy za trest, za odměnu, nebo prostě způsobené čirou kauzalitou, nic se nezmění - čas přes limit zřejmě skutečně nemá žádné opravdové naplnění. Chápáno materialisticky, otevírá se ovšem úplně nová perspektiva pozorování neskutečně kolosální prohnilosti v naší společnosti. Stěžoval-li jsem si kdy na poměry ve školství, jsou pak zřejmě zanedbatelně směšným nic proti zdravotnictví, neboť i přes absolutní vyčerpanost zbyla v majoritě učitelů ještě soudnost a odpovědnost. Lékaři se dneska už nikomu nesnaží pomoct. Upravují stavy pacientů jen pro svůj prospěch, něco jako vyléčení přestalo vlastně dávno existovat. Vzhledem k vlastnímu uvědomění jsou o dost horšími pijavicemi než finanční poradci.

Bylo mi moc dobře. Pak si mi ale dovolili říct, jak se mám cítit. Nějaký takt nebo metodika jako kdyby jim nic neříkala. A lékařské zprávy doslova vycucané z prstu, s kompletně ignorovanými údaji, které by mohly kompromitovat někoho dalšího z cizí privátní praxe. Z toho mi už špatně opravdu je. Jak bylo řečeno kdesi v úvodu, je čas se vykašlat na nějaké karmické následky a jednat úplně stejně bez pravidel, využít příležitost naplno a odejít na lepší místo. Do nějaké jiné nemocnice. Třeba to ještě nějak vyjde. A Nord's last thoughts should be of home.

~ ~ ~

Přes jakékoliv vyhlídky jsme dnes ale konečně podnikli první letošní zdravotní procházku a vyplatila se, všechno bylo naprosto perfektní a jen kvetlo. Dokonce padlo i pár dlouho odkládaných instagramů a i přes jejich obecnou povahu a okrajové nedostatky vyjadřují docela přesně všechny pocity, především kompozičně. To se už dlouho nepovedlo a je to přesně ten vzácný stav fotonápadu, o kterém padla řeč v Avích narozeninách.

Ten s náměstím a rekonstruovanou Zelenou bránou vznikl v rámci Ingress portálového výletu s minjim, který se ke konci trochu proměnil v radost při pohledu na rozesmáté maturantky v krátkých šatech. Jeden mladík chtěl dokonce vyfotit. Na svém 4/4S měl iOS 6, šťastlivec. iOS 7 beta 2 možná opravila pár chyb a přidala svižnost, ale zadělala zas na další radosti, jako například nestabilní připojení k iCloudu a exkluzivní zamykání hardwarových komponent - možná je to jen vyladěním multitaskingu a starší aplikace o tom nemají ani potuchy. Kdo ví.

Tak jako tak bylo odpoledne kouzelné a nejen díky česneku dočasně eliminovalo potřebu hledat perfect key lime pie. Což je sice zřejmě dobře, ale třítýdenní pracovní neschopnost přetrvává a je k nevydržení. Přitom by to měl být ideálně využitelný čas…

Tento článek přečetlo již 137 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář