Eida.cz - Víkendy v nedohlednu

Víkendy v nedohlednu

Eida

Už mi to celkem jde. Stačí si jen zvyknout, že některé víkendy jsou prostě od nevidím do nevidím a po večerech sem tam náhle přinášejí dýně. Dá se s tím žít, ačkoliv už dávno nepatří do kávy, kam dříve rozhodně patřívaly. Na druhou stranu jde s kafem všechno líp od ruky.

Byla noc, zrovna začal pátek. Chtělo se to trochu prospat před náročným odpolednem, ale zrovna se v updatech konečně vyrojila divoká 10.8.3, takže bylo zbytí. Spolu se stahováním nového Xcode a jeho doplňků to zabralo slušnou část noci. Je to sice hezké, ale žádný enormní užitek z toho není, takže to byla taková ta ztracená noc před vstáváním. Přesto se povedlo ráno vstát a ještě před odjezdem rozhodit RAID na serveru. Aby toho nebylo málo, dopolední sluníčko začalo protestovat a hned po usednutí do vozu začalo sněžit. Koneckonců, podle cestovních videí to vypadá, jako když tady sněží a prší úplně pořád. Asi to tak bude.

Skoro celá první část odpoledne padla na pokus opravit ten RAID vzdáleně přes SSH, pochopitelně na terminálu se softwarovou dotekovou klávesnicí iPhonu. Vim díky tomu tak trochu odmítal spolupracovat a občas chrlil do konfiguráků nesmysly, ale to se dalo čekat. Jako na potvoru navíc nebyla v dosahu kvalitní wifi, takže to celou dobu točilo přes 3G a baterie se začínala stahovat do ulity. Navíc taková ta lačnost po foursquare odznáčcích, spojená s aktivní GPSkou a couráním se ve studeném větru s telefonem v ruce, baterii taky na štěstí zrovna nepřidala, ale prostě dny bývají a jsou plné různých takových nezbytných zel.

Ještě tu noc přišel další úžasný nápad, jak už to ostatně bývá u takových nocí zvykem. Když už konečně po výpadku proudu bylo aktivní nové jadérko s podporou V4L, nebyl důvod nezkusit rozjet kočičí kameru, tedy jen tak připojit volnou UVC HD webku k serveru a nechat ji tiše bdít nad pohodlím samotinké a doma dlící kočičky. Skript a streamování bylo sice potřeba doladit až ráno ve škole, ale k překvapení to celé bylo tak trochu na draka, protože kočičkjů spala a nechtěla se objevit v záběru. 

Pozorování kamery taky sebralo hodně času z přednášky, která byla naštěstí velmi nudná, dokonce víc než obvykle, díky úplně totálnímu výpadu audiovizuálních pomůcek. Přinesla možná jen jedno jediné ovoce, a to ukázku, jak se do čistého projektu naroubuje fakultní bazmek jako externí knihovna. Nelíbí se mi to hned z několika důvodů - jednak je to celé v Javě a nutí nás dělat věci v Javě a za druhé proto, že ta knihovna samotná zavání značně zpraseným návrhem využívajícím nějaká zmatená magická čísla, což jen dokazuje fakt, že skutečně nemůže existovat žádná dobrá aplikace v Javě.

Krom projektu v Javě chtějí ještě další semestrální nesmysly. Něco matlat v Microsoft Office by se ještě dalo tak nějak zkousnout, proč ne, patří to tak nějak k zavedené kancelářské mentalitě, ale požadovat i konzistentní obsahový rámec, pokud možno ještě autorský, to je opravdu provokace pro všechny, co na to opravdu nemají čas. A právě na tomto místě přicházejí ty večerní dýně, protože je toho poslední dobou opravdu víc než dost a všechno má hrozně podobný deadline. Po několikahodinovém přepisování starých interface do Bootstrapu a koumáním nad tím, co všechno je potřeba ještě udělat, nakonec zvítězil foursquare výlet a v neděli dokonce prokrastinační SimCity 2000 párty, kde bohužel ke konci město lehlo popelem.

Alespoň ten výlet se sám vydařil, i když byl tak trochu na ostří nože, a to nejen kvůli bitevně ostrému počasí. Zhruba v polovině bylo totiž jasno - baterie, FUP, benzín - všechno špatný, zkrátka nad hlavou panovala zrovna odvrácená strana Měsíce, ale díky optimálním dovednostem to všechno dobře dopadlo.

Naproti očekávání byl i dnešek docela zábavný, aby taky ne. Nějakých 14 dní bylo potřeba vyměnit PSU ve dvou strojích. Nedávalo to smysl, protože se měnily relativně nedávno, ale proti rozhodnutí nejvyšších se nedá nic dělat. Po výměně za nové to pochopitelně nenaběhlo a nakonec se ukázalo, že jsou v místnosti špatné rozvody a všechno jen jiskří. Není nad bezpečnost.

Po době jsem konečně taky zapnul trojku, jen abych si tam někoho po třech letech konečně přidal. Strašně vyděsilo, když se u původně stovkového platinového Skyrimu objevilo nějaké děsivě malé číslo. Vypadá to, že teď budu muset postahovat všechna zbývající DLCčka a na nové stovce zapracovat znovu. A taky konečně dojet toho Hitmana, na kterého bohužel nebyl v únoru kvůli okolnostem čas a zatím ještě stále nebude.

A teď zase sněží, přestože předpověď v kalendáři tvrdí na tento týden opak. Meh.

Tento článek přečetlo již 74 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář