Eida.cz - Plýtvání dokonalostí

Plýtvání dokonalostí

Eida

Údajně tu už dlouho nebyl žádný negativní článek. Tak se zdá, že je čas to napravit :). Dny a týdny v budníčku plynou netečně jako voda, z vyšších čísel se stávají nižší, zaplavená místečka modrají a označují se nulami... Ne. Neoznačují. Není čas a hlavně žádný důvod to dodělat. Co z toho taky. 

  • Začal nám advent a je to celkem znát. Proběhly už dvě plánované prosincové akce; ani o jedné z nich nemám nejmenší detailní zprávy, ale dá se předpokládat, že se vyvedly k úspěchu. Snad někdo ještě napíše. Nebo taky ne. Alespoň je všude patrná vánoční výzdoba, která se musí už jen lesknout. A vůně jehličí.
  • Krom výzdoby samotné se z prázdna zjevila armáda papírových jeřábů. Jsou úplně všude, i když schovaní a ještě čekají na svoji chvíli. Chystají se sníst i vaše sny.
  • Vykrystalizované hvězdičky nejsou tak úžasné, jak se původně zdály - vlákna byla zřejmě mastná, protože krystalky jsou všude možně a jen ne na nich. I tak jsou povedené, symetrické a čtvercově září do noci jako křehké sněhové vločky. Namočit je do pryskyřice, bylo by hotovo.
  • Když je řeč o vločkách, pak zrovna tradičně prší. V záplavě deště nejde sníh očekávat, ale někdo ho pokoutně plánuje na úterý. Je velkým štěstím, že včerejší noc nebyla tak zasažena a jisté plány mohly dostat svou šanci, ač neproměnily sny ve skutečnost či naopak.
  • Hodně postrádám Devil in the Tower, snad to půjde prolomit a replikovat; omezení délky přece nemá v moderních přístrojích co dělat.
  • Máme rozbitou kavárnu. Vlastně jsou rozbité všechny. Nevzpamatovaly se z onoho fatálního impaktu. Po srážce Halleyovy komety s Měsícem je tohle snad to nejúžasnější, co se kdy vymklo kontrole. Každopádně se už na kavárničení chystáme, vánoční punčík k tomuto období neodmyslitelně patří a nelze ho vynechat ani letos (a možná, že si někdo z nás šlape na jazyk...).
  • Dostat k Vánocům znovu říjen je výzva.
  • Proti původnímu očekávání nešlo odolat a zlopatila se jedna nemilá záležitost, opět, jako s kávou, pohlednicemi, kokainem... a od té chvíle začalala znovu do propadliště padat jedna denní radost za druhou. Tak s poučením, že štěstí lze sice vyměnit za skoro neomezené vědění, ale už nikdy ne naopak, zbylo právě prázdno, v něm pár jeřábů a nezlomitelný pragmatismus, nechuť, zbytečnost... Čistá dokonalost znovu obstála, jen žádná adorace.
  • Tím se smazaly i další synchronizační možnosti na samotný konec roku. Navíc teď kvůli tomu všude vycházejí nesmysly a není možné dostat rozumné odpovědi. Třeba se ještě aspoň jedna v budníku objeví a vše zaujme svůj pařátek - reflect, repent, and reboot.
  • And not a single FUS RO DAH was given that week.
Tento článek přečetlo již 101 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář