Za chvíli se to zapne. A je to. Seznam kontaktů okamžitě napovídá, že se dneska přísně trestá, hoši chtějí svoje platiny a jdou si přes oheň a horka za nimi. Tiše se usmívám, nechávám počítat FAH a mnohoznačně koukám do krémově planoucí kávy. Věc nad stolem zrovna ukazuje skoro 84 °F a stále pozvolna soupá. Zatím dneska nepadla ještě jediná dobrá zpráva.
And then I got today another letter in the Gmail. Asi nemá moc cenu komentovat, že moje aktuální přesvědčení o tom, jak je všechno zbytečné, právě dosáhlo saturace. Celé léto měli všichni na všechno spoustu času, všechno jim bylo jedno a teď, když se čas začal konečně chýlit, jsou zas překvapení a snaží se vše dohnat na úkor ostatních a pečlivých. Ale co už. Navíc se mi vůbec nelíbí podzimní personální změny, ale třeba se usměje štěstí a přijede někdo na poníkovi. Tak jako tak musíme z EU vymlátit dotaci na připomínku Avi-ekologických aktivit na křišťálovém piedestalu, protože si to jednoduše zaslouží. Je nejspíš čas zpracovat pro ně i další návrh na restrukturalizace, ale kdo by se s tím dělal, když nebude správná zpětná vazba?
Pozvolna se líný den změnil v odpoledne a káva začala rapidně ubývat. Teplota nadále rostla nade všechny meze a vzpomínka na klimatizované Čívky krásně chladila, ale ne moc dlouho. Přišel tedy na řadu ďábelský projekt, a to hledání dočasného chlazení... Což se povedlo díky vyřazenému 12cm ventilátoru z PowerMacu a jednoho 6V adaptéru. Suddenly a wild adapter appears! Pak se plán ještě vybrousil epickým nalezením nadbytečného 12V trafa k routeru a už to jen fičelo.
Ale stejně. Stal se večer a zas to leze i nad 85 °F. Bylo tohle loni? Nebylo? Kdo ví. Hoši se pak ozvali a byli šikovní, protože maxovali své trofeje bezmála deset hodin v kuse, to si teda pěkně prošli peklem. Grim ještě vypadá, že by se dal uhrát v singlu, ale na morbid to už taky vidím jen jako co-op. Kdo ví. Všechno má svůj čas a nesmí na to být ani horko, ani zima, ani pod mrakem, ani v dešti, ani v kukuřici...
Kolem se právě ale stahují mračna procesů a co nevidět se všichni ocitneme ve víru nenávisti a té sebezničující atmosféry bitevního pole, ve které se proměnilo celé tohle město. V první řadě je teď nutné chránit naše nejdražší a následně i investice. Nikdo nám je nesmí sníst. If it came to that, I'd bite down on the capsule and be gone in seconds.
Ale teď... začnou zas padat tresty.