Znáte takovou tu noc. Horkou, ale k ničemu, protože je ve skutečnosti středa ráno a skoro podzim. A nespíte, protože potřebujete dokončit nedodělanou práci kvůli posedlosti absolutní precizností. Do sluchátek zní lákavý zpěv v jazyce, který v Evropě zanikl snad před 1500 lety a všechno kolem náhle začíná kolísat mezi realitou a snem...
Vzadu na Sentinelu běží Fedora. Či snad jen to, co z ní zbylo. V odpoledním kafovém nápalu se zrodil prima nápad ji upgradovat z vydání 14 na vydání 15. Už je to skoro 11 hodin od začátku celé akce a finální fáze instalce je právě někde v 87 procentech. Začátek sám byl totiž už dost zmatlaný, kofein a oprávnění roota jsou ryze smrtící zbraně pro jakýkoliv systém. Nicméně se zdá, že všechno dojde ke zdárnému konci a ještě ke všemu se snad i tady stihne dotáhnout kompletní MacTeX 2011, což vůbec nebylo v původním nočním plánu.
Během dne při kontrole mailů byl ale jeden z nápalových nápadů dokonce i efektivní, a to nalezení příčiny a výsledné korekce chybných fontů v HTML zprávách. Prostě a jednoduše se najednou a z ničeho nic všechny HTML zprávy v Mailu přestaly korektně zobrazovat a všechny znaky byly jen a jen čtverečky. Zdánlivě to bylo neřešitelné, protože kódování bylo v pořádku, všechno všude souhlasilo, když tu náhle... stačilo přesměrovat pozornost na samotné fonty. Po otevření Font Booku se u základních písem, používaných právě i v Mailu, vyrojily zlé výstražné trojúhelníčky a bylo jasno. Nedávná nucená instalace Microsoft Office 2011:mac udělala ve fontech nevídaný bordel a spoustu věcí zasypala duplicitami. Ty naštěstí šly snadno odstranit, ale kdo by takovouto chybu čekal? Microsoft prostě neumí a zřejmě nikdy nebude umět pracovat s fonty.
Ovšem děly se i pozitivní věci. Například Jared získal znovu po mnoha karmicky rozbitých dnech svou trojku, vyměněnou a veselou. Než si vzal zase Undeady, stihla mi tam padnout stříbrná Gunslinger a pořádně jsem se zazlobil na koně - nemrtvého mrzáka, co pořád strašně točil do strany a několikrát mě tak shodil do řeky. Undeady jsou teda do budoucna zřejmě v plánu, přestože teď asi radost největší přinese HDMI redukce z Mini DisplayPortu.
A hele, už to cleanuje. Tyhle noci s Fedorou mají něco do sebe. Je totiž čas si pročíst všechny ostatní vzdušné zámky do nejmenších detailů a plánovat u toho i jinou mocnou magii. Jasné měsíční světlo celé té atmosféře dodává jako taková třešnička na dortu už jen naprostou dokonalost. Jací krásní lidé. Mít je tak všechny.