Eida.cz - Noci s Fedorou

Noci s Fedorou

Eida

Znáte takovou tu noc. Horkou, ale k ničemu, protože je ve skutečnosti středa ráno a skoro podzim. A nespíte, protože potřebujete dokončit nedodělanou práci kvůli posedlosti absolutní precizností. Do sluchátek zní lákavý zpěv v jazyce, který v Evropě zanikl snad před 1500 lety a všechno kolem náhle začíná kolísat mezi realitou a snem...

Vzadu na Sentinelu běží Fedora. Či snad jen to, co z ní zbylo. V odpoledním kafovém nápalu se zrodil prima nápad ji upgradovat z vydání 14 na vydání 15. Už je to skoro 11 hodin od začátku celé akce a finální fáze instalce je právě někde v 87 procentech. Začátek sám byl totiž už dost zmatlaný, kofein a oprávnění roota jsou ryze smrtící zbraně pro jakýkoliv systém. Nicméně se zdá, že všechno dojde ke zdárnému konci a ještě ke všemu se snad i tady stihne dotáhnout kompletní MacTeX 2011, což vůbec nebylo v původním nočním plánu.

Instalátor - Fedora 15

Během dne při kontrole mailů byl ale jeden z nápalových nápadů dokonce i efektivní, a to nalezení příčiny a výsledné korekce chybných fontů v HTML zprávách. Prostě a jednoduše se najednou a z ničeho nic všechny HTML zprávy v Mailu přestaly korektně zobrazovat a všechny znaky byly jen a jen čtverečky. Zdánlivě to bylo neřešitelné, protože kódování bylo v pořádku, všechno všude souhlasilo, když tu náhle... stačilo přesměrovat pozornost na samotné fonty. Po otevření Font Booku se u základních písem, používaných právě i v Mailu, vyrojily zlé výstražné trojúhelníčky a bylo jasno. Nedávná nucená instalace Microsoft Office 2011:mac udělala ve fontech nevídaný bordel a spoustu věcí zasypala duplicitami. Ty naštěstí šly snadno odstranit, ale kdo by takovouto chybu čekal? Microsoft prostě neumí a zřejmě nikdy nebude umět pracovat s fonty.

Ovšem děly se i pozitivní věci. Například Jared získal znovu po mnoha karmicky rozbitých dnech svou trojku, vyměněnou a veselou. Než si vzal zase Undeady, stihla mi tam padnout stříbrná Gunslinger a pořádně jsem se zazlobil na koně - nemrtvého mrzáka, co pořád strašně točil do strany a několikrát mě tak shodil do řeky. Undeady jsou teda do budoucna zřejmě v plánu, přestože teď asi radost největší  přinese HDMI redukce z Mini DisplayPortu.

A hele, už to cleanuje. Tyhle noci s Fedorou mají něco do sebe. Je totiž čas si pročíst všechny ostatní vzdušné zámky do nejmenších detailů a plánovat u toho i jinou mocnou magii. Jasné měsíční světlo celé té atmosféře dodává jako taková třešnička na dortu už jen naprostou dokonalost. Jací krásní lidé. Mít je tak všechny.

Tento článek přečetlo již 121 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář