Už to bude přes rok a čtyři dny od tehdejšího 1200km výletu do ZOO. Dvanáctý srpen je po všech stránkách snad nejvýznamnější den v roce. Bez výjimky i tady. Vždycky si nachystá nějaké malé (i velké) překvapení smíšeného charakteru a neuplyne jen tak bez něj. Ten dnešní připadá na pátek. Navíc je to i přesná doba maximálního padání perseidů, jejichž pozorování byla vždy zábava a mňoukavě se na to vzpomíná (aspoň dokud zas někdo nezapne StarOffice) - bohužel tam jsou jejich letošní hvězdopády doprovázeny zítřejším intenzivním úplňkem a zřejmě i oblačností, takže naděje, že by do náruče spadla voňavá hvězda, se limitně blíží nule. Mimochodem má taky svátek Klarí, a to už od půlnoci.
- Na rozdíl od loňského kolečka po horách došlo dneska k menšímu záseku tkaniček od bot v pedálech a k instantnímu bitevnímu zabrždění auta následovaného přímým letem do předního skla. You are experiencing car accident, hlásilo se na displeji a uložené jogurty vedle padaly jeden přes druhý. Naštěstí si to karma v půlce asi rozmyslela a nikomu se nic nestalo.
- Letos už harvestery vyjely do polí a sklízí melu kde se dá. Po nebi se to jen hemží carryally, které je přenáší z místa těžby k rafinériím a zpět. Hodně se u toho práší, zvedá se pouštní vítr a občas vykoukne i červík. Na mnoha místech rovněž vykukuje i orba a ostře tak kontrastuje s auzrovým nebem protkaným slunečními paprsky. Kolem silnic zas pro změnu poskakují fremeni a kradou jablka, která na černém trhu prodávají za poloviční cenu.
- Letos nedošlo k žádnému pokusu kontaktovat žádnou nezmiňovanou osobu a díky tomu nebyly žádné výpadky, nevysvětlitelné změny, ani jiné technicko-karmickým jevy.
- Na starý mrzák u Jareda se povedlo minule dostat znatelně rychlejší Win7, ovšem rozjet na nich Radeon 9200 byl tak trochu oříšek v orlím pařátku. V pondělí se ještě ukáže, jestli Win2K ovladače budou stabilnější než ty XP způsobující BSOD při každém vypnutí. Mám od něj taky právě vypůjčené Undeady a mám z toho fakt radost, jsou tam zomby kam se člověk podívá a hned by všechno kousaly.
- Měli jsme dneska z farmy sklizený yellow melon a jedli ho i venku mezi hmyzáky a cachtali se u toho. Jeho chuť byla výborně dobarvena chutí jeřabin. Zážitky těhle letních dní jsou prostě maximální.
- Předchozí noční sny se potajmu pídily po doteku s realitou a snažily se z mého podvědomí vysosat aktuální datum (2012 nebyla správná odpověď, +1 bonus). Asi se něčemu nelíbí časový gap 1980-1994 a odchylky s tím spojené, jenže jinak to nejde ;).
- Historicky pokořeno #99 na Enigmě. EPIC WIN.
- Dá velkou práci prosit všechnu vyšší moc o sílu udržet si stoic watchman postoje a nezasahovat do ničeho.
- Na špercích z čistého rhodia se nesmí šetřit!
- Už nebyla dlouho pizza od Mlýnku, všude je moc moc jídla a navíc zítra je v plánu vydlabání nového ohniště a nápek něčeho dobrého. A tak.
Třeba nakonec nějaká hvězdička v průběhu někomu na polštář spadne a k ránu kousne. Hezkou noc.