Mi dispiace, io non sono maestro degli assassini... almeno non ancora. Každopádně jsou zabijáci už na cestě, mám k synchronizaci perfektní náběh a platinka na mě už čeká, zatím schovaná v krabici, jako odměna za už téměř perfektní sžití se se Soňkou, které nebylo - alespoň v začátcích - vůbec snadné. Teď už ani nepadám v panice ze střechy. A to všechno a mnohé další dokáže v některých nocích projevující se bleeding effect...
Příští týden se musí definitivně dopsat DUMy, takže se nedá očekávat, že by platinka padla, to možná nejdřív tak o víkendu. Na druhou stranu se daří úplně jiné věci, a to konkrétně dnešní historický posun na rank 106, kdy byly experimentálně zapojeny i jiné stroje a radikálně zredukována jejich dotazovací doba. Neskrývám nadšení a doslova ochám už jen nad vidinou nového a ke svému původnímu účelu extrémně drahého serveru, protože pokud se daří i v malém provádět takové zázraky jako dneska, pak s opravdovým novým a kvalitním železem bude hračka dokázat už doslova cokoliv. 8 GB RAM a minimálně 500-1000 GB disky v RAID1 by měly bez problémů pojmout běžící virtuální framework s vlastními budoucími projekty a dostatek Core i3/i5 na lokální síti dodá výpočtům úplně nový rozměr. Myšlenky v cloudu, jen skočit.
Včera se skočilo. Byli jsme zase trestat. Svítil k tomu nad lesem měsíc a probouzel všechny ufácké a podobné síly v lese k životu, dokonce se z dálky několikrát ozývaly i výstřely. I tam byli zabijáci na cestě. Všechny rozseknuté dohody se zrcadlily ve víčkách a čím víc jich bylo, tím víc trofejí na lavičkách padlo. Pak přišlo bohužel přerušení, protože nebyla k dispozici pizza, ale ona se obecně těžko shání pizza deset minut před půlnocí.
Zase jsem se u toho všeho trestání zapomněl zeptat na maličkost probíranou včera na obědě, o kterém se právě kvůli tomu, jak bylo už řečeno, tady prostě nedá nic pořádného psát. Možná tak to, že překvapení bylo maximální, jídlo bylo vynikajicí, vedle velice vtipně chrochtal pes, měli jsme nejradši kočky a našel jsem spoustu nedostatků tady na stroji. Kdo by to byl řekl, že jsem tu už přes třičtvrtě roku neviděl NTFS ani z vlaku? Tak už napraveno, NTFS-3g opět nahozeno. Ještě zbývá pokoumat přenos WPA klíče z G4. Ale zpět k té maličkosti a trestům. Trest je nevyhnutelný a do konce léta se musí vymyslet, jak naložit s odpadem, jinak tu asi všichni chcípneme - teda aspoň pokud to někdo neopraví. A způsobů opravy je zatím ještě mnoho. Přesto jsou zabijáci už na cestě.
A ještě jeden postřeh z dneška, při snaze upravit databázi se statistikou pro podporu IPv6 i v reálném provozu. Není co upravovat - ono to funguje samo, tedy pokud se použije SQLite. "SQLite uses a more general dynamic type system. In SQLite, the datatype of a value is associated with the value itself, not with its container."
Ráno vstávat. Začít dokončovat věc. Nechce se...