Je za oknem. Na letní obloze se majestátně potuluje Měsíc a tolik zábavně září, jako kdyby chtěl něco hezkého vyprávět všem pod jeho stříbrnými křídly. Červenec. Opět. Svátek má údajně Ctirat s Matějem. Jsou prázdiny. Co se vám vybaví, když se mluví o prázdninách? Prázdnota? Spoustu dětí a studentů si je užívá, krom těch, co si zrovinka zlomili všechny končetiny a mračí se ve stínu pokoje, protože až budou chodit do práce, neužijí si už žádné léto.
A s tím už možná souvisí moje aktuální vytížení, dělám zase přes tyhle týdny hotové zázraky a nemůžu si dovolit jediný den vynechat. I Soňka teď zůstává sama a kouká na mě z dálky smutně skrz prsty. Musím se i tak pochlubit, že dnes padlo opět několik trofejí - za úspěšnou implementaci modulární vrstvy s dedikovanými databázovými konektory a za historicky první IPv6 přístup ve statistikách tady na Eida.cz. Ukázalo se, že právě logování IP je největší slabinou statistik, protože v rámci úspor umí operovat pouze s dvaatřicetibitovou adresou a nemá místo na celou IPv6. Bylo to bleskem opraveno, i když jen na primárním ovladači. Ostatní si musí počkat. Přednost dostanou ale ještě DUMy.
Nicméně během zuřivé tvořivosti musí existovat i volné chvilky, bez nich by to přece nešlo. A ty bývají nezvykle vyplněny cereálními jogurty a koumáním, jak správně učit milou kočičku nezlobit. Nechce se jí, pořád má tendence utíkat do nebezpečných pásem. Ty dnešní časové jamky byly zrovna předurčeny tvorbě vlastního masivního UV filtru pro možnost fotit Slunce a různé podobně jasné objekty a též asistenci jednomu zlobivému booku, zase nějaké AMD/ATi a Asus, nefungují tam očividně správně řadiče. Michal mě během té operace trochu vyděsil otázkou na aktuální téma. Nenechal jsem se vyvést z normálu jen díky pomyšlení na Synchronizaci a pomlčel jsem i o pátečních vylomeninách s vílou. A též bravurně obešel jednaosmičkovou myšlenku a mohl se tiše pousmát nad tím, jak hlava snadno zapomíná to, čemu nedává své šance a uchovává jen zdánlivě pevné iluze.
Byl tam s námi při činu taky letošní úspěšný maturant a i z jeho popisu šlo odvodit, jak strašné zlo ty státní maturity byly a i kdybychom všechny jejich organizátory a tvůrce a komplet celé VV poslali rovnou do pekla za velezradu, nepomohlo by to, neboť co bylo viděno... škoda mluvit. Každopádně všichni ti chytří, schopní a krásní studenti maturitu dokončili a chystají se na ně nové školy, což je velmi vhodné. Jenže teď je léto a mají prázdniny, takže klídek ještě.
Ozvalo se mňouknutí. Počítal jsem dneska s návštěvou, jenže jsem se nedočkal. Zato přišla návštěva pomyslná, zjevená, ale neohřála se tu dlouho. Malé radosti. Jsou zkrátka lidé jako katedrála a pak ti druzí. Po důkladné sebeanalýze jsem se rozhodl o chvíli odložit jednu nemalou zákeřnost právě proti těm druhým. Existuje tu totiž jedna nepříjemnost, infekce, která se sem dostala z cizího prostředí a rozhořela se právě tady; impulzem se zažehnuly její problémy z minulých časů a teď se rozmáhá tady. Jak už ale podotknul Bořek Stavitel - kontakty jsou důležité, čili budou využity i v dalším boji.
Kéž by to bylo tak snadné, ale léto co léto je nějaká bitva. Tak snad už dneska, pod letní oblohou, se splní některá přání a jiná půjdou do kytek.