Dlouho nic a kde nic není, ani černá díra v mlýnku nebere. Mlýnky se točit nepřestaly, jen se zkrátka nedělo nic zrovna vyloženě vhodného k publikování. Jistě, mnozí zúčastnění a o všem informovaní by možná mohli říct, že novinek je více než dost, ale jsou to jen ty zásadní věci a o těch se psát jednoduše nesluší. Náprava k normálu by měla nastat snad od příštího týdne, který by měl učinit lenošení pomyslnou přítrž a nasměrovat všechno k vykazování nějaké rozumné činnosti. Takže limity na články a videa třeba budou ještě dodrženy.
Amatérsky by se teď snad dalo vymluvit na sérii více či méně závažných vychýlení se od běžného zdravotního stavu, počínaje možná už někdy 16. červnem, která přetrvává prakticky až do dneška. Včera to bylo hodně patrné na návštěvě u trestačů, kdy Karlos dostal svou nálož dývek a stěžoval si taky na rýmu (která se u mě ještě bonusově skloubila s vynikajicí alergií). Vůbec včerejšek byl v tomhle ohledu ďábelský. Přišel tam k nim pak i hlavní trestanec. A Jared opět bojoval na trojce za svoje trofeje. Je zajímavou ironií, snad i karmickým trestem, že si nemohl vybrat jednu hidden trophy v Čívkách, kdy se tam samo od sebe prohnalo tornádo. Média to opět všude prezentovala jako neobvyklý a zákeřný jev přímo z pekel, ale je nezbytně nutné pochopit, že v tom čivickém začarovaném trojúhelníku byly podobné situace zcela běžné. Čivičtí mravenci by tam o tom sami mohli vyprávět. Kdo nevěří, ať tam v noci běží a sleduje alieny jako tehdá my.
Dny mezi tím vším byly tak různě vyplněné tou přetrvávající nenávistí a hledáním reálných východisek z ní. Protože pořád je to zlo všudypřítomné a už dokonce i za hranicí platných zákonů, což osoba teoreticky cílová není s to řádně pobrat a učinit konečně skutečné právní kroky proti, trupka. Když to převedu na situace předminulé, jak je tohle najednou celé možné? Očividně chybí vůle - čím víc jsou ti chytří hýčkáni a podporováni, tím horší získávají postoje a chování neslučitelné s jejich dosavadním společenským postavením (což může být třeba i otevřená pozitivně nadhodnocená kritika druhých osob na základně vlastní nedokonalosti v tom negativním smyslu, na čemž docela jasně selhává logika a jsou pak skutečnými troskami pro smích). Není cesty tam ani zpět, na řadu musí opět přijít nějaká ctnostná krev a celé to utopit, nebo nevím už... Podobná chování jsou patrná na více místech a musím v tuhle chvíli znovu poděkovat za služby Kostela, bez nich by všechno zřejmě už tenkrát dopadlo špatně a v jednom velkém víru by zanikly všechny výzkumy a poznatky, které třeba poslouží ještě teď během letních dnů jako podklady k novému projektu.
Včerejší noc byla ve znamení dalšího technického kolapsu. Čas na strojích je ve chvílích čím dál častějšího dekryptovacího volna (mimochodem už krásná 111. pozice) věnován H.264 převodu všemožných DVD přímo do televize. Překážky v podobě chybně zapsaného anamorfizmu a kodeku mixdownu zvukových stop již byly překonány, leč byla nalezena zrada další, o mnoho tužší, a to pro změnu ve stopách titulkových. Zdá se, že většina zařízení má potíže přehrávat VobSub titulkové stopy, jsou-li chybně reprezentované jejich barevné prostory (RGB/YUV) - v lepším případě to přesně po 13 sekundách zamrzá, v tom horším rovnou padá k zemi. Zatím stále záhada, ale třeba něco časem pomůže.
S Agátou teď často trávíme rána na stromě, kde společně ze všech sil meleme. Kávu. Je sice složité získat ty správné nestromové návyky, ale alespoň si užíváme těch krásných úsvitů a zatím každý den bylo ráno jako malované. Možná teda. Výsledky naší snahy ukáže až léto samotné, jsme teprve na začátku.