Eida.cz - S Božím hodem

S Božím hodem

Eida

Šmarjá panno, panenko skákavá, Kriste Ježíši. Je právě hrubý sobotní večer, někde venku určitě mrzne a auta radostí zapadávají sněhem. To je úděl. A proto lidé provolávají úvodní slova. Jinak samozřejmě dnešek připadá na Slavnost Narození Páně, tedy den, kdy se narodil Ježíš, mimochodem původem Žid - sandály, obřízka, dokonalá angličtina - prostě frajer, největší ikona křesťanského světa. To se tehdá lidé ze všech končin jak splašení seběhli, utíkali k Betlému a nesli malému Ježichovi dary. A tento výjev se vlastně dodnes modeluje, tedy někdy od první třetiny třináctého století, kdy ho poprvé sestavil František z Neasi. 

K samotným Vánocům rovněž pochopitelně a neodmyslitelně patří death metal. Není za tím zase Ježíš? Oh, za vším je Ježíš, nicméně, a to především, by měly Vánoce symbolizovat událost mnohem důležitější, čímž je samozřejmě myšlen zimní slunovrat. To znamená, že se sluníčko vrací a až se vrátí, tak zase začne odcházet. A to způsobuje výborné metalové záchvěvy.

Rok pomalu končí, co s ním? A jak naložit s předsevzetími? Jsou to ve skutečnosti jen nesmyslné todo listy, které bývají plácnuty bez rozmyšlení, což vyústí jen a jen v jejich nevyplnění. Do roku 2011 by to chtělo něco s přesně stanovenou strukturou a snad to přijde. Mezi jiným je slíbeno něco kolem +200 GFLOPS, nějaké to důležité čtení s otevřeným koncem, korekce ve stavbách a dost možná i změna vlajky. Na probuzení přijde, taky zítra se uvidí, co bude. Prostě už není čas čekat až jak to dopadne ;). 

S ještě malou dnešní nestíhací odmlkou - přece je to je den za dnem - je ještě nutné podotknout, že se včera navzdory nulovým plánům přecijen cosi zajímavého přihodilo. V noci. Teoreticky to může všechno souviset s předevčerejším zápisem do do té doby čistě prázdného wishlistu, zřejmě; každopádně jako by všechno začalo dostávat zpět své jasné tvary a barvy. Ano, dokonce barvy. Samotný Štědrý den vypadal na svém počátku poněkud neorganizovaně, ale jeho večerní rozvolnění přispělo k vytvoření správné atmosféry a s pohádkovou kulisou najednou šlo mnohé materializovat. Je-li ovšem řeč o pohádkách, též musím bohužel prohlásit, že (nejen) s filmovým polem pohádek v ČR to jde skutečně do háje rychlostí z útesu padajícího hamburgeru. Tak příšerně vykradený příběh a zmatené scény jako v Pekle s princeznou (2008) jsem neviděl už dobu. Snad k dobru, dá se říct, byla poněkud lepší samotná technika a její obrazové vady (světla), které v jiných snímcích vytváří tak silně umělý dojem, až to bolí.

Což byl trochu únos mimo. Taky včera padalo UFO, ale to byl zase únos. Každopádně teď to čtení/psaní, je toho hodně. Konkrétně Zamjatin (jak ty sms iniciály najednou dávají úplně jiný smysl!), v přípravě úplné převraty v interface StyXu a podobně. A od nového roku v nutném plánu zas úplně jiný soudek... tak trochu. A ty výpadky sítě zrovna teď, to je velmi škodolibé.

Nuže, hezké sváteční dny.

Tento článek přečetlo již 162 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář