Eida.cz - Automatický hryzák

Automatický hryzák

Eida

Před půl osmou večer konečně zapadne všechno zase do kostičky. Proroctví se naplní. Nebo tak něco. Dnešní ryzí zuzanství protínající svým měsíčním svitem Střelce je ale už samo o sobě příslibem vykoupení z toho dlouhotrvajícího a zbytečného zahryznutí, třebaže by nakonec ani jedna hvězdička přes mraky nespadla. A hodinu po tom zapadne sluníčko a lidi dělají, jako kdyby měli navrch. Cucáci chvástaví.

Velmi rychle se přiblížila půlka srpna, a to je vždycky docela na pováženou. Z horka přichází zimy a všechno se připravuje na podzimní nádech, který by byl posledním úderem proti rozvernému letnímu hraní a radovánkám. Ještě před měsícem a půl na nové kapse zavládla myšlenka obnovy všeho, co s ní souvisí, tedy i znovudoplnění původní sbírky 2012, kdy se v prostoru brány objevily celé řady SG a všechno bylo jaksi v pořádku až do nějakého výbuchu, který zůstal doposud utajen. Tragédie proti původnímu plánu je, že nejsou seedi. Stáli jsme na náměstí peerů a ptali se mohutných trackerů nad námi, dají-li nějaké, jenže ono nic. Před polovinou všichni odešli a automatický hryzák, toliko démonizovaný Transmission, viděl už jen dva chudáky se zastaralým klientem, co se sice napojí, ale nejsou už s to ani sát, ani nabízet. Nejsou veliteli. No a jediný stovkař bude už přes týden v nedohlednu. Samá trápení.

Noci byly teď celé vyplněné neurálním malováním a hledáním všech ostatních tajemství vesmíru. To ovšem chvilku trvá, takže přebytkový čas mohl být s klidem věnován dalším letním kratochvílím, konkrétně nostalgickému myškování v Heroes III. A tentokrát konečně bez virtuálek, protože s upravitelnými wine prefixy se všechno dělá daleko líp. V OS X postačí jako direct draw renderer zaměnit tolik zatracované a všemožně ohavné OpenGL za GDI a je vymalováno, všechno je jako za časů. A ty časy… Protože je všechno ve skutečnosti jen jednou jedinou kopií, hromadí se staré vzpomínky na kupě a zůstávají tam ve starých savech na věky věků, dokonce i když jsou přes deset let staré. A to odpovídá přesně té době, kdy byla noc a kolem se plížila rodina plná vší a pavouků a už bylo jasné, že tohle nemá budoucnost, že nic a nikdo není, že každý musí trávit nějaký čas i sám se sebou, jinak z toho zešílí a nezbude než vztek a lítost. Ne nutně v tomto pořadí.

Těším se už na noční hvězdíky. Možná spadnou. Možná se odrazí od mraků. A třeba taky ne. Asi se už nepovede je přes vypálené oči nějak zachytit jako tehdy, chybí k tomu silnější Měsíc. Bohužel. Snad taky kolem pobíhající hryzák nebude skákat na stativ a rušit všechno svým svým mohutným funěním. Třeba se celý koloběh už konečně nějak uzavře. Přes TT-efekty naprosto pitomých a vymletých aktivistek a dexování po letních nocích, fotovýlet s Avi, brouzdání horkem na otevřeném moři, až po tvarování mých čumáčků. Ve hvězdopádech je vše hrozivě malicherné a bez hlubší pointy - samé dohady, lži, nebo u někoho prostě povrchní neschopnost se skutečně do něčeho zahryznout. Padající hvězdy jsou zkrátka jako Ph.D. sny o nepřekročitelných vzdálenostech. O nepolapitelnosti okamžiků. A nevyzpytatelnosti naší vzájemné osudovosti.

Tento článek přečetlo již 135 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář