Eida.cz - Vánoce přicházejí

Vánoce přicházejí

Eida

Sice pomalu, ale zcela jistě. Těžko říct, jestli si s sebou nesou tu skutečnou vánoční náladu, jaká tu panovala třeba z kraje listopadu, nebo při svatomartinském akutním světýlkozdobícím nápalu. Teď mi nejde zdobit strom. Prostě nejde, nedokážu se k tomu přemluvit. Po děsivě prožitých minulých týdnech moc ani nevěřím tomu, že by se to vůbec někdy do noci povedlo.

A tak raději sedím kafe. Ve Starbucks nám do vánoční kávy přidali vanilku, dneska tady musí stačit oměj. Týden strávený neskutečně skvělými probdělými nocemi nad nekonečnými stránkami ryze vědecké práce, a to ve stylu usínání za svítání a probouzení se za soumraku, nechce pořád dovolit vánočním myšlenkám cestu na povrch a mezi záchvaty zbytků pragmatického myšlení se objevují záblesky surrealistických okamžiků, kde je spánek ve skutečných dózách, případně scény z živých snů, kde sedíme naproti sobě na opačných stranách bazénu, protože v kavárně byla zima… Bylo to zkrátka hrozivě dlouhé pondělí. A je to celé tak trochu ostuda, když Romance povídám, jak skvělé zdobení stromku je a sám si se stromem poradit nedovedu. 

Nemám ještě ani hotová poslední čerstvá cestovní videa, mimoděk zachycující diverzitu prosincového počasí v celé kráse. V pátek v poledne při slunovratu mě to i trochu zklamalo, protože kamera nezachytila žádné slunidlo, UFO, ani žádný panikařící dav, na který jsem se tolik těšil. Ale jak se říká, den by se neměl chválit před večeří - večer skutečně začali všichni panikařit, ovšem ne kvůli konci světa, ale kvůli šílenému nakupování a mapy se najednou rozblikaly červeně, dávajíc jasně najevo, že silnice u všech nákupních center jsou neprůjezdné a bude nutné šikovně improvizovat a pojmout to celé jako malý zimní výlet. Sobota byla o dost lepší, ale dlouhá. A ve čtvrtek znovu. Možná bych rád všem ostatním řidičům do nového roku vzkázal, jak už tady ale mnohokrát padlo, že nemají a nikdy prakticky nemohou mít nejmenší tušení, vůči komu a jakým technologiím se chovají jako vepříci, tak aby si dávali větší pozor, víc se usmívali a nedělali zbytečně něco, co se jim může hravě vymstít.

Včerejší radost z toho, jak všechno pěkně dopadlo, nakonec v přesile zachvátila únava a nezbylo než ji podpořit sledováním oblíbeného letního seriálu až do konce. A ten, ve spojitosti s páteční oslavičkou a povídáním si o 666 dnech Kokéby, jen umocnil pocit, že je teď kolem - a zvlášť teď o Vánocích - příliš mnoho hloupých lidí, kterých se ovšem nedá ale tak jednoduše zbavit, jak se na první pohled zdálo. Statisticky spoustu z nich navíc neumí pořádně psát s diakritikou a spoustu dalšího, o čem je škoda mluvit. A podle nich jsme zločinci, se šviháctvím maskovaným nebetyčnou mírou arogance a odcizení. Noaco, like I give a fuck… Aspoň se to všechno zase pomalu srovnává, zůstává jen matematika a černá magie a je hezké poslouchat, jak byl některým studentům na zkoušce způsoben lokální konec světa. Zní to logicky a dokonce se to dá i indukcí dokázat.

Ježíšku panáčku. Zítra se ukáže, co ve skutečnosti bude. Jak a kdo se naježí. Komu zaskočí stromeček a kdo najde v krabici pod ním zabaleného kapra. Občas mám chuť provést na Vánoce nějaké strašlivé zlo, ale letos to zase bohužel nevyjde. Hezké Vánoce všem.

Tento článek přečetlo již 81 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář