Eida.cz - Měla jsem slima v paprice

Měla jsem slima v paprice

Eida

Právě jste se stali obětí počítačové kriminality. Ne, kecám, ale to je asi tím, že už mám plné zuby toho dokonalého operačního systému od Majkrosoftu. Už skoro třetí týden v kuse upgraduji a čistím mnohé staré Windows XP nad SP3 a podobně a pokaždé je to stejné. Tedy až na problém s flashem ve Firefoxu u Kamíska. Jak říkal minjík, XP tu nebudou věčně. Ještě že máme požehnané BSD.

Tento týden šel slušně do pekel. Je vidět, že už pomalu nakukuje podzim a za chvíli nás všechny nepochybně pohltí do svých mnohdy až melancholických hlubin. Ach, to je bída. A přitom týdny minulé byly jedny z nejkrásnějších a zároveň i nejnáročnějších za poslední léta.

Rozjezd byl poněkud pomalý, přesto však krásný. A zatímco byla Tygřík ještě pryč, projížděli jsme neskutečnou bouří horskými průsmyky, tvořili rychlostní rekordy, jedli výborná jídla ve tmě, dívali se bez proudu na zajímavá DVD, hodně ťapali do kopce a vůbec tak nějak začali konečně žít a dělat si ve strašidelném domku tousty (ne, zas tolik tam nestraší). Celé to eskalovalo po Tygřím návratu, tedy nejspíš v den výletu do Kutné Hory. Výlet byl mocky pěkný, taky že o něm Tygřena hezky píše, ale nemyslím si, že přestože všechno je krokodýl, bychom měli být krokodýly i my. Hlavně bych ještě potřeboval pokousat Ajťáka a mile ho požádat o fota, která jsou jistě veselá a kouzelná.

V souvislosti s trápením rozbitých widliček jsme sem do Corcomaru občas zašli. Já jsem mučil různé notebooky, láska moje mučila Simíky. Ale nikdy ne úplně. Interiéry a její kreativita spolu ladily, kočky vydělávaly víc než já a bylo nám pěkně. Moc pěkně. Nejhezčí ze všeho byla koťátka. Lásko, máme koťátka! Ještě to chtělo pokusit se mít farmu v Africe…

Poslední týden přinesl nějaké malé změny. Byli jsme v domku, kde rozhodně strašit nemůže, neboť se v něm nacházejí síly mimo nadpřirozené chápání. Byl tam croissant. Těstoviny. Koláč. Kapsy. Včely. A tak vůbec všechno. A bylo to nejhezčí. Možná víc než to.

A tyhle dny jsem vlastně už jen na zahradě, moje přítomnost jinde v kyberprostoru by byla silně redundantní. Celé to spočívá vlastně v tom, že se tu krčím a vesele si motyčkuju. Mám motykjů nejradši. Sem tam dojde k tomu, že musím přemístit slima nebo zrušit kaktus. Perkele, měl jsem slima i v paprice.

Dneska jsem konečně kouknul na jeden amatérský dokument a jen jsem se utvrdil v tom, že na Slovensku se skutečně máloco bere vážně. Ale to nebyla jeho podstata, podstata byla v určitém životním stylu a jeho složité a neurčité definici.

Teď už mě trápí jen jedna věc. A jdu po ní opravdu tvrdě. Všichni by mohli naplno využívat své schopnosti, kdyby chtěli. A v tom je právě ten háček. Jak to udělat? Tak proč, když má někdo problém s vlastní existencí, se ještě snaží svou identitu před druhými nedokonale měnit? Včera mi jeden kamarád říkal, že do sociálních problémů není dobré tahat rozum a za každou cenu dokazovat nějakou pravdu. A já jsem právě blízko podobné situaci. Jen krůček od osvícení. O dva tahy napřed. Je to prokletí.

Njn. Už je tma a zima. Tohle píšu venku. Stmívá se neskutečně brzo, je krátce před devátou. A všechno vypadá skoro stejně jako před dvěma lety. Stejně smutně a podzimně. Uvidíme. Snad všechno přejde, kytky zvadnou, ale naše poklady zůstanou skryty.

 

Tento článek přečetlo již 130 čtenářů (0 dnes).

Komentáře

Nový komentář